Zielona herbata właściwości – jakie prozdrowotne korzyści posiada?

Zielona herbata właściwości – jakie prozdrowotne korzyści posiada?

21 marca 2015 Wyłączono przez Kamil

Zielona herbata uchodzi za jeden z najzdrowszych napojów świata. Jej parzenie kultywowane jest już od ponad 5000 lat. Stanowi życiodajne źródło przeciwutleniaczy oraz wielu niezbędnych dla organizmu składników odżywczych, mających niebagatelny wpływ na nasz organizm. Jej pozytywne działanie widoczne jest w sprawniejszym funkcjonowaniu mózgu, pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej, a nawet w zmniejszeniu ryzyka zachorowania na raka. Zielona herbata właściwości – po prostu pozwoli nam żyć o kilka lat dłużej. To wystarczający argument, aby rozpocząć swoją przygodę z tym niezwykłym napojem.

W jaki sposób parzyć zieloną herbatę?

Jeżeli już posiadamy zieloną herbatę najwyższej jakości, kolejną ważną kwestią jest woda. Nie może być ona zbyt twarda, ponieważ ograniczy w ten sposób wydzielanie niektórych wartościowych związków. Warto pamiętać, że im wyższa temperatura, tym bardziej gorzki smak ma herbata, choć w takich warunkach dochodzi do lepszego uwalniania się kofeiny. Optymalną więc temperaturą jest przedział od 60 do 90 stopni Celsjusza. W jej zachowaniu pomocny będzie termometr lub wskazujący ją specjalny czajnik. Jednak równie dobrze można odczekać kilka minut po zagotowaniu wody, aż się trochę oziębi. Istotne jest też naczynie, w którym parzymy zieloną herbatę. Obecnie na rynku dostępna jest cała masa różnorodnych dzbanków i zaparzaczy. Warto tylko pamiętać, aby nie były one zbyt małe i dawały listkom szansę na pełne rozwinięcie.

Zielona herbata właściwości – magiczny wpływ na nasze zdrowie

Regularne spożywanie zielonej herbaty niesie za sobą wiele niezwykłych korzyści zdrowotnych. Ogranicza powstawanie wolnych rodników, zapewniając w ten sposób ochronę naszym komórkom i opóźniając proces ich starzenia się. Poprawia też sprawność naszego mózgu oraz niweluje niepokój, złe samopoczucie czy problemy ze snem. Ponadto, jest naszym sprzymierzeńcem w walce z tkanką tłuszczową oraz zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory.

Sprawdź sam na stronie: https://moyamatcha.com/