Wiedza z zakresu biżuterii

Wiedza z zakresu biżuterii

28 września 2018 Wyłączono przez Kamil

Możemy obecnie wyróżnić wiele nauk we współczesnym świecie. Jedną z nich jest gemmologia, to nic innego jak nauka o kamieniach szlachetnych i ozdobnych powszechnie stosowana w jubilerstwie lub różnego rodzaju zdobnictwie. Jeśli chcemy poszerzyć naszą wiedzę w zakresie gemmologii biżuterii, lub jesteśmy laikiem w tej dziedzinie i chcemy zacząć naszą przygodę warto wybrać się na kurs z zakresu gemmologii.

Najlepsza pora jest teraz

Gemmolog sprawdza i prowadzi identyfikację kamieni jubilerskich również pod względem jakości. Jakie zadania spełnia gemmolog i na co zwraca uwagę w przypadku kamieni szlachetnych?

• Sprawdza barwę,
• Określa masę,
• Identyfikuje czystość,
• Spisuje proporcje.

Jak widać każdy zawód jest przydatny i potrzebny w lokalnej społeczności. Również zawód gemmologa, który musi wszystko szczegółowo sprawdzić przed obróbką jubilerską. Do obowiązków gemmologa należy także rozpoznanie kamieni syntetycznych i imitacje kamieni szlachetnych. Wiedza z tego zakresu na pewno przyda się w przyszłości, szczególnie jeśli ktoś chciałby dalej działać w branży jubilerskiej, lub realizować swoje własne projekty autorskie. Gemmologia choć może jeszcze jest mało znana,to nie trudno zauważyć, że jest bardzo przydatna.

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia

Kurs musi zostać przeprowadzony przede wszystkim w oparciu o porozumienie z Polskim Towarzystwem Gemmologicznym. Szkolenia w zakresie znawstwa kamieni szlachetnych czy bursztynu są niezwykle ważnym elementem w procesie kształcenia. Marzenia się nie spełniają same, czasem trzeba im pomóc, dlatego warto się zapisać na kurs. Gemmologia pozwoli nam otworzyć na pewno nie jedne drzwi. Wiedzę poszerzymy, dzięki szkoleniu, które trwa 10 dni w pełnym wymiarze godzin. Odbywa się w Warszawie i prowadzone jest przez wykładowców w pełni związanych z tą dziedziną, a także posiadających wieloletni i udokumentowany staż zawodowy. Szkolenie może być także odpowiednim pretekstem, aby udać się do stolicy.