Książki dla nastolatków

Książki dla nastolatków

1 września 2020 Wyłączono przez Kamil

Każde pokolenie nastolatków ma swoich bohaterów. Trudno wymagać od współczesnej młodzieży, która dorasta w zupełnie innej rzeczywistości, zmaga się z innymi problemami i rozterkami, by lubiła czytać z wypiekami na twarzy i przeżywać przygody tych samych bohaterów co jej dziadkowie czy rodzice.

Książki młodzieżowe

Jeszcze nie dorośli i już nie dzieci. Czego oczekują od literatury i po jakie pozycje sięgają? Młodzieńczy okres to czas, gdy pojawiają się coraz częściej skomplikowane pytania, gdy poszukuje się własnej tożsamości i własnej drogi, gdy podważane są dotychczasowe prawdy, gdy pojawia się bunt i pierwsza miłość, która wywraca życie do góry nogami. Nastolatki, które sięgają po książki, szukają w nich odpowiedzi, siebie, recepty na dręczące ich problemy, zrozumienia.

Książki dla nastolatków – oferta dla nastolatków

Wybór literatury dla młodych ludzi jest na szczęście bardzo duży. Każda księgarnia ma swoją listę bestsellerów, listę najciekawszych pozycji oraz zapowiedzi nowości. Znajdują się na niej i tkliwe historie bardziej lub mniej wymyślone, i zabawne, lecz przydatne podręczniki dla wielbicieli Minecrafta czy pasjonatów historii, i pełne niesamowitych przygód powieści.

Książki dla nastolatków nie tylko dotykają istotnych spraw tego etapu w rozwoju człowieka, ale także napisane są w sposób przemawiający do młodego czytelnika. Są książki cienkie i grube, są pojedyncze i całe serie. Każdy nastolatek, chłopak czy dziewczyna, znajdzie coś dla siebie interesującego, poza kanonem lektur. Byle tylko chciał czytać.