Jaki wpływ na wzrok ma dieta?

Jaki wpływ na wzrok ma dieta?

10 września 2020 Wyłączono przez Kamil

W dzisiejszych czasach chyba nikomu nie trzeba już tłumaczyć, że dieta ma ogromną siłę a jej wpływ na nasz organizm jej wielki. Jedzenie, które spożywamy, jest paliwem dla naszego organizmu, ale powinno być także bogate w niezbędne witaminy oraz makro i mikroelementy. Pokarm bogaty w cenne składniki odżywcze wpływa na wzmocnienie wzroku, wygląd naszej skóry, stan włosów i paznokci i pracę mózgu. To co jemy, nie jest obojętne również naszym narządom wewnętrznym i procesom jakie zachodzą w naszym organizmie. Patrząc jednak w koszyki przy kasie w sklepie trudno oprzeć się wrażeniu, że wielu ludzi bagatelizuje konsekwencje niezdrowego jedzenia.

Jakie witaminy dla sprawnych oczu?

Dieta dla oczu to przede wszystkim ta bogata w witaminy, a więc pełna warzyw i owoców. Niezbędna jest witamina A, która zapobiega „kurzej ślepocie” oraz zwyrodnieniu plamki żółtej. Przyczynia się również do produkcji śluzu ochronnego, nawilżając oczy. Bogatymi źródłami tej witaminy są marchew, szczaw i szpinak, por, pomidor, a także melon czy mango. Nie powinno się jej suplementować. W nadmiarze jest szkodliwa. Witaminy z grupy B, w szczególności B1 poprawiają ostrość wzroku oraz jakość widzenia. Jedz dużo nasion słonecznika, pełnoziarnistego pieczywa, ryżu i kaszy, ale też jajek i serów – są idealnym źródłem tych witamin. Nie zapomnij o witaminie E, która poza tym, że jest silnym przeciwutleniaczem zapewnia także szczelność błonom komórkowym oczu. Znajdziesz ją w olejach roślinnych, orzechach, nasionach i kiełkach pszenicy. W owocach cytrusowych znajdują się ogromne pokłady cennej witaminy C, która sprawnie rozprawi się z wolnymi rodnikami. Zastanawiasz się, jak i kiedy to wszystko jeść? Zrób koktajl z wybranych owoców, garści szpinaku i dowolnych nasion. Bomba witaminowa gotowa!

Wzmocnienie wzroku – minerały i kwasy tłuszczowe

Zdrowa dieta dla oczu to również dieta bogata w kwasy tłuszczowe omega 3. Chronią skutecznie przed jaskrą, obniżając ciśnienie śródgałkowe. Są również niezbędne w diecie przyszłej mamy, biorą udział w rozwoju siatkówki oka. Znajdziesz je w tłustych rybach i olejach roślinnych. Z pomocą dobrodziejstw natury wzmocnienie wzroku przyjdzie Ci łatwo a Twoje oczy się odwdzięczą.

Autor wpisu:  mojepierwszesoczewki.pl