Jak skutecznie ocieplić dach?

Jak skutecznie ocieplić dach?

28 września 2013 Wyłączono przez Kamil

Dach to jeden z najważniejszych elementów składających się na nieruchomość mieszkalną. Przychodzi taki moment w ciągu roku, że musimy zrobić przegląd i wtedy może się okazać, że niezbędne jest do wykonania i to bardzo szybko profesjonalne ocieplanie dachu. Oczywiście w dzisiejszych czasach duża ilość inwestorów stawia na samodzielne działania w tej przestrzeni, ale nie zawsze będzie to bardzo dobry pomysł. Szczególnie często możemy natrafić na spore problemy, jeżeli chodzi o nietypową konstrukcję dachową. W takich okolicznościach niekoniecznie sprawdzają się amatorskie działania. Dopiero fachowcy mogą nas na przykład poinformować o tym, że najlepiej będzie się sprawdzać natryskowa izolacja dachów.

Dlaczego ocieplanie dachu powinni realizować specjaliści?

Czasem nawet na pierwszy rzut oka może nam się wydawać, że wszystkie prace remontowe związane z ociepleniem dachu zostały wykonane prawidłowo. Postępowaliśmy zgodnie z instrukcją i wskazaniami fachowców, ale ostatecznie zimą okazuje się, że mamy bardzo duże straty ciepła. Co może być przyczyną? Przede wszystkim największym problemem w przypadku remontów amatorskich jest nieprecyzyjne wypełnienie wszystkich szczelin i zakamarków. Okazuje się, że nawet bardzo mała przestrzeń, która pozornie wydaje się nieznacząca, może skutkować bardzo dużymi stratami ciepła. W konsekwencji wydamy po prostu więcej pieniędzy na ogrzewanie. Więcej porad o ocieplaniu dachu znajziecie na https://www.polubiszremont.pl/czym-ocieplic-dach-o-skomplikowanym-ksztalcie/.

Czy ocieplanie dachu pianką się sprawdzi?

Klienci, którzy podchodzą sceptycznie do innowacyjnych rozwiązań, mogą początkowo zastanawiać się, czy warto zastosować na przykład piankę natryskową. Ostatecznie jednak nie znajdziemy lepszego rozwiązania, jeśli chodzi o skuteczne ocieplanie dachu. To właśnie taka pianka będzie docierała bez żadnych przeszkód nawet do tych miejsc, które są najtrudniej dostępne. Powłoka, która będzie w ten sposób wytworzona, będzie jednolita i będzie co najważniejsze pozbawiona mikro szczelin. Dzięki temu żadne mostki termiczne nie będą powstawały. To obecnie najbardziej praktyczne wśród użytkowników ocieplenie.