Jak leczy się poważne złamania kości stepu?

Jak leczy się poważne złamania kości stepu?

28 maja 2016 Wyłączono przez Kamil

Jednym z bardziej problematycznych miejsc do leczenia, jest stopa. Zawiłość, jaka ma miejsce z kośćmi stepu, jest związana z problemami rehabilitacyjnymi. Dlatego jednym z bardziej skomplikowanych i trudniejszych zabiegów, jakie mają miejsce na stopie, jest artrodeza stepu, która obecnie wykonywana jest tylko w trudniejszych przypadkach.

Co to jest artrodeza stepu?

Jest to zabieg dość inwazyjny, który wykonywany jest na stawach stepu. Artrodeza stepu to sposób na pozbycie się bólu, w momencie, gdy nic innego nie jest w stanie pomóc. Wcześniej zabieg ten wykonywano dużo częściej, jednak obecnie wykonywany jest on tylko w przypadku braku innej opcji. Dzieje się tak, gdyż zabieg ten unieruchamia staw już na zawsze. Dzięki temu nie odczuwa się więcej bólu, jednak nie odzyskuje się również pełnej sprawności owego stawu. To rozwiązanie dość inwazyjne, jednak bardzo skuteczne w leczeniu bólu. Z najróżniejszych przyczyn staw może zostać uszkodzony tak poważnie, że ani leki, ani czasowe usztywnienie nie pomagają. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest chirurgicznie pozbyć się tej dolegliwości za sprawą właśnie artrodezy stepu. Pod tym adresem https://www.sport-klinika.pl/zabiegi/zabiegi-operacyjne/leczenie-zlaman-stawu-skokowego/ znajdziecie szczegóły o złamaniu stawku skokowego

Kiedy wykonywana jest artrodeza stepu?

Artrodeza stepu jest zabiegiem dość inwazyjnym i wykonuje się to wyłącznie w momencie potrzeby. Ze względu na nieodwracalne skutki, artrodeza jest ostatecznością. Wiąże się to z uszkodzeniem stawu tak znacznym, że nie ma możliwości w inny sposób wyzbyć się bólu. Takie uszkodzenie stawu, najczęściej wiąże się z wypadkiem, urazem genetycznym lub zwyczajnie chorobą, która niszczy struktury układu ruchu. Każdy lekarz będzie dążył do innego wyleczenia objawów bólowych, jeśli jednak nie znajdzie się taka możliwość, to skierują na ten zabieg, by całkowicie uwolnić pacjenta od bólu.