Jak działają stabilizatory na kolano?

Jak działają stabilizatory na kolano?

10 września 2020 Wyłączono przez Kamil

Stabilizatory pełnią przede wszystkim funkcję korygującą. Często stosowane są zamiast gipsu. W dużej mierze pozwalają na zatrzymanie kontuzji. Używanie stabilizatora kolanowego pozwoli pacjentowi szybciej odzyskać sprawność. Muszą być przede wszystkim elastyczne, ponieważ dodatkowo podczas wciągania takiego stabilizatora na kolano musimy pamiętać, aby utrzymać rzepkę w danym miejscu. Dobrze dobrany stabilizator zapewni poczucie komfortu, stabilności bezpieczeństwa. Nie powinien narazić nas na kolejne zwichnięcie.

Czy stabilizatory na kolano są pomocne?

Są bardzo pomocne, szczególnie gdy uraz jest dość skomplikowany, a mamy do czynienia z dość długim procesem rehabilitacji. Medycyna podobnie jak sprzęt idzie do przodu. Nowoczesne stabilizatory na kolano są w miarę lekkie, przepuszczają powietrze i nie są skomplikowane w użyciu. Dzięki wspomnianej przepuszczalności powietrza możemy utrzymać tą samą temperaturę naszego ciała również w okolicy kolana. Dobrze dobrany stabilizator powinien także być odpowiedzialny za wzmocnienie stawów. Nie powinien także zbyt marszczyć się podczas użytkowania. Dobrze byłoby, gdyby posiadał otworu dające uczucie chłodu.

Czy rozmiar ma znaczenie?

Jeśli chodzi o stabilizatory na kolano okazuje się, że rozmiar ma znaczenie. Jeśli źle dobierzemy rozmiar do stabilizatora i będzie on za mały może okazać się, że będzie nas obcierał. Konstrukcja danego stabilizatora powinna być stożkowa i przylegać do danego stawu. Na rynku jest bardzo duży wybór rozmiarów takich stabilizatorów. Zanim dokonamy zakupu stabilizatora na kolano ważne jest, aby zapoznać się z obwodem stawu kolanowego zlokalizowanego w środkowej części. Jeżeli źle dobierzemy stabilizator spowoduje on otarcia. Jest to dość niekomfortowe, a otarcia tego typu mogą powodować obrzęk stawu. Z kolei za duży stabilizator może spowodować pogłębienie urazu. W dobieraniu rozmiaru najważniejsza jest przede wszystkim stabilizacja. Stabilizator musi zapewnić nam komfort.

Autor wpisu: https://podiomed.pl/