Gdzie zgłosić się z bolącym zębem?

11 czerwca 2015 Wyłączono przez Kamil

Gdzie powinniśmy zgłosić się, gdy rozboli nas ząb? Kto odpowiedni zadba o nasz uśmiech? Gdzie możemy liczyć na fachowe wsparcie i natychmiastową pomoc? Nasz tekst może ułatwić Ci wybór, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Gdzie możemy liczyć na wsparcie przy bolącym zębie?

W leczeniu schorzeń jamy ustnej specjalizują się gabinety stomatologiczne, więc to właśnie na ich usługach możemy się skupić. Do swojej dyspozycji mamy gabinety stomatologiczne działające w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz te, które przyjmują prywatnie. Na pierwszy rzut oka można uznać, że najlepszym wyborem może okazać się punkt przyjmujący na Narodowy Fundusz Zdrowia i nie ma co się dziwić, ponieważ w teorii każda ubezpieczona osoba, która dodatkowo opłaca składki, jest upoważniona do darmowej opieki.

Niestety dostanie się do stomatologa przyjmującego na Narodowy Fundusz Zdrowia, często graniczy z cudem, ponieważ kolejki są tak długie, że trzeba czekać nawet od kilku tygodni do kilku miesięcy na wizytę. Ciekawą alternatywą mogą okazać się oczywiście prywatne gabinety stomatologiczne, ponieważ w nich pacjent stawiany jest na pierwszym miejscu.

Oznacza to, że centrum stomatologiczne może nas przyjąć od ręki  zwłaszcza jeśli nasz problem jest naprawdę pilny. Jeśli nasz przypadek nie wymaga nagłej konsultacji, to czas oczekiwania na wizytę trwa od kilku godzin do kilku dni, nigdy tygodni, czy miesięcy.

Oczywiście musimy liczyć się z tym, że skorzystanie z usług prywatnego gabinetu stomatologicznego będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami, ale mając na uwadze, że w grę wchodzi nasz uśmiech, lepiej zapłacić i pozbyć się dolegliwości bólowych.

Gdzie ostatecznie zgłosić się z bolącym zębem?

Podjęcie decyzji należy do każdego z nas, ale widać, że o wiele lepiej skorzystać z usług prywatnego centrum stomatologicznego, ponieważ w przypadku bolącego zęba natychmiastowa pomoc jest kluczowa. Nie dość, że możemy zaoszczędzić sobie nieprzyjemnych dolegliwości, to jeszcze unikniemy rozwoju poważniejszych schorzeń jamy ustnej.

Niestety na natychmiastową pomoc na możemy liczyć w publicznych gabinetach stomatologicznych, ponieważ tam czas oczekiwania na wizytę liczony jest w miesiącach, więc nie ma co brać pod uwagę ich usług.

W prywatnym centrum stomatologicznym nie dość, że zostaniemy przyjęci od ręki, to jeszcze zapewnimy sobie dostęp do najlepszych fachowców z branży. Jeśli do tego wybór padnie na profesjonalne centrum stomatologiczne, to możemy być pewni, że skorzystanie z jego usług nie obciąży naszego budżetu.