Eliminacja włókniaków ze skóry

Eliminacja włókniaków ze skóry

21 kwietnia 2015 Wyłączono przez Kamil

Efektywnie realizowane usuwanie włókniaków prowadzone jest przez wiele klinik dermatologicznych. Szczególną uwagę zwraca się na kwestie związane m.in. z nawrotami oraz miniaturyzacją ewentualnych blizn, które mogłyby powstawać po chirurgicznej resekcji tego rodzaju zmian skórnych. Warto zorientować się dokładnie, jak współcześnie prowadzi się usuwanie włókniaków.

Jak wyglądają metody terapeutyczne we włókniakach?

Włókniaki, to wyjątkowo mało estetyczne zmiany skórne – często pojawiające się na twarzy oraz szyi. Ich eliminacja jest często decyzją podejmowaną u starzejących się kobiet. Panie coraz chętniej decydują się na szybkie usuwanie tego rodzaju zmian skórnych. Usuwanie włókniaków docelowo ma być na tyle skuteczne, aby zmiany nie nawracały, a z drugiej – aby leczenie nie powodowało rozwoju blizn, a więc i powikłań bliznowacenia w obrębie skóry.
Usuwanie włókniaków wykonywane jest w sposób zależny od lokalizacji oraz wielkości pierwotnej zmiany skórnej. Eliminacja włókniaków na twarzy prowadzona jest metodami mało inwazyjnymi – przede wszystkim zmrażaniem oraz ewentualnie koagulacją laserową lub łyżeczkowaniem. Usuwanie włókniaków w tych okolicach powinno być ostrożne – dlatego też w tych lokalizacjach powinniśmy się oddać w ręce doświadczonych dermatologów, a nie tylko kosmetyczek.

Czy usuwanie włókniaków boli?

Nie, absolutnie nie! Usuwanie włókniaków jest na tyle ograniczoną procedurą, że nie powinien pojawiać się absolutnie ból w okolicach poddawanych zabiegom. Szczególnie nowoczesne techniki operacyjne ograniczają dyskomfort i powikłania miejscowe po zabiegach laserowych etc.

Koniecznie sprawdź stronę: https://royalderm.pl/