Dlaczego usługi pozycjonowania są ważne?

Dlaczego usługi pozycjonowania są ważne?

28 lutego 2014 Wyłączono przez Kamil

Pomimo tego, że coraz więcej wiemy o technologiach internetowych, wciąż jeszcze można się spotkać z opinią, że działania marketingowe w sieci właściwie nie są potrzebne, bo klienci i tak sami nas znajdą. Jest to jednak poważny błąd. Pamiętajmy, że jeżeli będziemy wykorzystywać regularnie pozycjonowanie stron, to możemy na tym tylko skorzystać. Taki proces zagwarantuje nam umieszczenie naszej witryny jak najwyżej w wynikach wyszukiwania Google, jeśli chodzi o konkretne zwroty lub słowa. Są to tzw. frazy kluczowe, którymi zawsze posługujemy się, wyszukując w internecie jakieś hasła, usługi lub produkty. Do tego jednak potrzebujemy fachowców, którzy wiedzą, jak skutecznie realizować ten proces, a jest on czasochłonny.

Jakie słowa kluczowe zapewnią pozycjonowanie stron?

Możliwe też, że doskonale potrafimy wyszukiwać słowa kluczowe, jeżeli chodzi o robienie zakupów, ale będziemy mieli kolosalny problem, jeżeli chodzi o dopasowanie takich fraz do naszego sklepu internetowego, firmy albo po prostu bloga hobbystycznego, który sobie prowadzimy. Tu właśnie sprawdzają się doświadczeni pozycjonerzy, którzy wręcz automatycznie, a nawet błyskawicznie wybiorą kilka albo kilkanaście słów kluczowych, które potem z pewnością będą wpisywane przez internautów.

Jak przebiega proces pozycjonowania?

W praktyce taki proces będzie podzielony na pewne etapy. Najpierw więc pozycjonerzy bardzo szczegółowo będą analizować stronę internetową pod względem tematycznym. Wówczas dopiero mogą być dobrane odpowiednie słowa kluczowe pasujące do profilu klienta. Oczywiście na tym etapie pozycjonowanie stron internetowych to będzie również bardzo szczegółowa analiza słów kluczowych razem z klientem. Czasami musi przekazać specjalistyczne unikatowe frazy. Następnie podawana jest wycena i podpisuje się umowę. Potem przychodzi czas na optymalizację strony. Czasem konieczne są zmiany w contencie jak usunięcie fragmentów treści lub nawet całych podstron. Potem przygotowywany jest raport.