Czy prace alpinistyczne są bezpieczne?

Czy prace alpinistyczne są bezpieczne?

10 września 2020 Wyłączono przez Kamil

Wykonywanie czynności sprzątających na dużych wysokościach wiąże się z koniecznością wykorzystywania najlepszego, profesjonalnego, bezpiecznego i dokładnie sprawdzonego sprzętu, by całkowicie wykluczyć ryzyko upadku pracownika czy zerwania liny. Wiele specjalistycznych firm oferuje prace alpinistyczne najwyższej jakości, gwarantując szybkie, solidne i dokładne spełnienie swoich zobowiązań wobec nawet najbardziej wymagających klientów. Dysponują one specjalistycznymi środkami czystości oraz odpowiednimi zabezpieczeniami, a także wymaganymi kwalifikacjami i pozwoleniami.

Prace alpinistyczne – jakie czynności obejmują?

Wykwalifikowani i doświadczeni wieloletnią aktywnością w tej dziedzinie alpiniści zapewniają solidne i w pełni bezpieczne warunki wykonywania prac porządkowych na wysokościach. Prace alpinistyczne najczęściej wykorzystują techniki liniowe, aby dokładnie oczyścić z brudu rynny, elewację i okna, całkowicie usunąć zalegający na powierzchni dachu śnieg oraz niebezpiecznie zwisające sople lodu, pozbyć się nawisów śnieżnych, a także prawidłowo przeprowadzać wycinkę i pielęgnację drzew, nawet w trudno dostępnych miejscach.

W jaki sposób prowadzone są prace alpinistyczne?

Istnieje wiele firm sprzątających, w których prace alpinistyczne stanowią najważniejszy obszar działalności. Odpowiednie pozwolenia, kwalifikacje i duże doświadczenie kadry pracowniczej pozwalają im świadczyć usługi prowadzenia prac porządkowych nawet na bardzo dużych wysokościach, chociażby na wieżowcach. Najczęściej wykorzystują to tego typu prac techniki liniowe, drabinowe oraz podnośnikowe. A to wszystko po wcześniejszych indywidualnych uzgodnieniach z klientem, który ma decydujący głos w sprawie ustalania harmonogramu i zakresu usług. Najważniejsze jest tutaj bezpieczeństwo pracowników, dlatego ważne jest, by wykorzystywany sprzęt pochodził ze sprawdzonych źródeł, został wcześniej przetestowany i starannie umocowany. Dzięki temu ryzyko upadku czy przerwania lin jest ograniczone do minimum.