Akcesoria szpiegowskie do komputerów

Akcesoria szpiegowskie do komputerów

21 lutego 2015 Wyłączono przez Kamil

Komputery są dzisiaj obecne w każdym biurze, domu, a także instytucji. Nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania bez standardowych komputerów stacjonarnych, laptopów, czy tabletów. Akcesoria szpiegowskie do komputerów, w dużej mierze sprowadzają się do umożliwiania zdobycia z dysku danych. Bardzo często zależy to nie tylko od samych umiejętności w posługiwaniu się komputerem i obchodzenia jego zabezpieczeń, ale także od możliwości sprawnego skopiowania danych. Umożliwiają to małe nośniki pamięci, czyli pendrive’y które pozwalają zgrać dane przez port USB.

Akcesoria szpiegowskie – gdzie ukryć pendrive?

Kluczem do sukcesu jest posiadanie pendrive’a zawsze pod ręką i możliwość użycia go w każdej chwili. Chcąc, aby było to możliwe w każdych okolicznościach, musi on być ukryty w przedmiotach, które można mieć w ręku, nie budząc nawet niczyich podejrzeń. Dlatego też bardzo popularne jest umiejscawianie nośników pamięci w przedmiotach codziennego użytku. Mogą to być specjalnie przystosowane do tego długopisy, zegarki lub inne tego typu dyskretne akcesoria. Mogą to również być standardowe ozdoby, takie jak naszyjniki, które jednak są zaprojektowane na tyle dyskretnie, że nie widać, czym jest w rzeczywistości dany przedmiot.

Jak szybko zgrywa się dane na pendrive’a?

Często skuteczność zależy od tego, jak szybko uda się zgrać dane. Jest to zależne w dużej mierze od portu USB, który znajduje się w komputerze, a mogą być jego różne rodzaje. Porty stosowane w dzisiejszych komputerach są jednak bardzo szybkie i błyskawicznie można zgrać nawet kilkadziesiąt GB. Jeśli jednak komputer jest trochę starszy i posiada starszy rodzaj USB, może to potrwać znacznie dłużej. Warto pamiętać, że szybkość zgrywania danych zależy także od tego, czy sam port w gadżecie szpiegowskim jest odpowiedniej jakości. Chcąc sobie praktycznie ułatwić pracę w trudnych warunkach, można do niego użyć dodatkowego kabla USB, który bywa bardzo praktyczny.

Więcej tego typu sprzętu znajdziesz na: https://www.alfatronik.com.pl/