Złote łańcuszki – co warto o nich wiedzieć?

Złote łańcuszki – co warto o nich wiedzieć?

10 września 2020 Wyłącz przez Kamil

Blask złotego łańcuszka dodaje urody każdej kobiecie. Nic więc dziwnego, że Panie tak często po nie sięgają. Największą popularnością cieszą się złote łańcuszki 585, które przekonują dużą zawartością czystego złota, wysoką odpornością na odkształcenia i dobrym stosunkiem ceny do jakości. Złoto to ponadczasowy surowiec, nigdy nie wychodzi z mody, a łańcuszek to klasyczne uzupełnienie, nie tylko kobiecej stylizacji. Często również zdobi męską szyję. Pierwszy jest często prezentem z okazji komunii czy chrztu. Pasuje do wszystkiego i jest odpowiedni na każdą okazję. Ubieramy go na co dzień, ale i na większe wyjścia. Świetnie sprawdzi się w wieczorowych stylizacjach czy na randce. Jest na tyle subtelny, że z powodzeniem można włożyć go do biznesowej stylizacji. Kupując złoty łańcuszek zwracamy uwagę nie tylko na jego długość, czy próbę z jakiej został wykonany, ale również rodzaj splotu.

Złote łańcuszki 585 – rodzaje splotów

Jaki rodzaj splotu wybrać? Zależy to od indywidualnych preferencji, ale również od tego, czy łańcuszek chcemy nosić solo, czy w duecie z zawieszką? Poniżej najpopularniejsze ze splotów:

  • Splot typu linka – idealny w parze z zawieszką. Wykonane z niewielkich, gęsto ułożonych ogniw. Ładnie się błyszczy i dobrze układa na szyi. Łatwo go jednak uszkodzić.
  • Splot pancerka – zbudowane z masywnych, spłaszczonych ogniw o oszlifowanych brzegach. Do noszenia bez zawieszki.
  • Splot Singapur – oczka przypominają te wykorzystywane w splocie pancerka. Są jednak dużo mniejsze i bardzo delikatne, połączony w taki sposób, że łańcuszek jest skręcony.
  • Splot figaro – składa się ze spłaszczonych oczek, jednak co 3 lub co 4 ogniwo jest wydłużone.
  • Splot ankier – ogniwa łączone są pod kątem 90 stopni.

Gdzie kupić złoty łańcuszek?

Coraz popularniejsze staje się kupowanie biżuterii online. Jeżeli nie znasz żadnych internetowych sklepów jubilerskich, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę złote łańcuszki 585. Wyświetlą nam się setki sklepów i produktów. Przed zakupem warto jednak sprawdzić opinie o sklepie, abyśmy nie padli ofiarą oszustwa.