Na czym polega ciepły montaż okien?

Na czym polega ciepły montaż okien?

28 września 2015 Wyłączono przez Kamil

Ciepły montaż okien cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, głównie ze względu na swoje praktyczne właściwości. Jest znacznie lepszą opcją niż tradycyjne okna i stanowi świetną inwestycję na przyszłość. Jest energooszczędny, zapewnia dłuższą żywotność okien, a także skutecznie podnosi jakość życia mieszkańców. Ciepły montaż różni się od montażu zwykłych okien i powinien być przeprowadzany przez przeszkolonych specjalistów, aby zapewnić najwyższy stopień efektywności. A to dlatego, że już najmniejszy błąd może wyraźnie odbić się na ich funkcjonalności.

Ciepły montaż okien – pierwsze kroki

Etapy montażu okien można rozbić na dwie części. Pierwszy etap to odpowiednie przygotowanie miejsca do zamontowania okna. Należy rozpocząć od wykonania otworów z luzami dylatacyjnymi, dzięki czemu będzie można odpowiednio wypełnić przestrzenie między ościeżem a ościeżnicą. Ponadto, otwory muszą być dobrze oczyszczone, zagruntowane i pokrywać się z wymiarami ramy okiennej. Kluczową kwestią jest ustawienie okna w taki sposób, aby nie tworzyły się mostki termiczne. W zależności od rodzaju ściany okno powinno być osadzone w obszarze termoizolacji, w połowie grubości ściany albo przy jej krawędzi zewnętrznej. Całość musi być zabezpieczona dyblami i kotwami, a także przy wykorzystaniu właściwych systemów montażowych.

Co powinny obejmować końcowe etapy montażu okien?

Drugi etap ciepły montaż, zanim jeszcze rama okienna zostanie wstawiona do wnęki, to przyklejanie taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych. Pierwsza z nich przytwierdzana jest do wewnętrznej, a druga do zewnętrznej części ościeżnicy. Taśma musi przylegać idealnie. Tak przygotowaną ramę okienną wstawiamy do otworu, regulujemy jej pion i poziom, i montujemy według zaleceń producenta. Na koniec należy użyć taśmy zewnętrznej, która powinna być szczelnie doklejona do muru. A potem wypełnić miejsca między ścianą a ościeżnicą, używając do tego piany montażowej. Po wyschnięciu pianki odciąć jej nadmiar, zabezpieczyć taśmą paroszczelną i dokonać obróbki otworu okiennego.