08-09 SIERPNIA 2014 - Warmiński Festiwal Dziedzictwa Browarniczego - Olsztyn, Biskupiec, Braniewo

W dniach 8/9 sierpnia odbędzie się III Edycja Festiwalu Browarniczego w Braniewie. Starosta Braniewski Krzysztof Kowalski serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Warmiński Festiwal Dziedzictwa Browarniczego to wydarzenie, które od 2012 r. promuje Warmię poprzez bogate tradycje piwowarskie. W trakcje imprezy będziemy mogli zobaczyć pokazy warzenia piwa "na żywo", prelekcje historyczne, objazdowe Muzeum Piwowarstwa, w którym zaprezentowane zostaną zbiory związane z warmińskimi tradycjami browarniczymi. Podczas festiwalu na amfiteatrze będą rozstawione stoiska oferujące regionalne produkty jak np. (piwo, mięso, ryby, pieczywo, itp.).

W tym roku oprócz stoisk i pokazów będziemy mogli zobaczyć występy zespołów muzycznych takich jak: Tabakan, Trubadurzy, Jamal, Milczenie Owiec, IRA.

Festiwal Browarniczy to produkt regionalny, który odbywa się w trzech warmińskich miastach (Olsztynie, Braniewie i w Biskupcu) Jest to wspólny projekt Powiatu Braniewskiego, Powiatu Olsztyńskiego oraz Gminy Biskupiec, odbywający się już po raz trzeci.

Program III Edycji Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego w Braniewie - 8/9 sierpnia 2014 r.

Braniewo - Amfiteatr Miejski

21.2o - IRA
23.0o - Zakończenie
Prowadzenie: Michał Bartoszewicz

Dodatkowe atrakcje obok przestrzeni imprezy masowej: Plac Zabaw z dmuchańcami dla dzieci, stoiska gastronomiczne i handlowe, pokazy warzenia piwa na żywo, wystawcy zrzeszeni w sieci "Dziedzictwo Kulinarne Warmii, Mazur i Powiśla" (ryby, miody, pieczywo, kiełbasy, piwo regionalne z Warmii i Mazur itp.).

data dodania: 2014.08.04 08:59    data edycji: 2014.08.04 09:01