15 listopada 2013 - Spektakl "Babski Kabaret"

Braniewskie Centrum Kultury zaprasza 15 listopada 2013 roku o godzinie 18.00 na "Babski Kabaret".

Babski kabaret w składzie:

Emilia Krakowska
Barbara Wrzesińska
Lidia Stanisławska

Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt! Porcję szczerego śmiechu zapewni Państwu spektakl kabaretowy ”OLD SPICE GIRLS” czyli babski kabaret.

Sukces tego oryginalnego występu kabaretowego leży przede wszystkim w kreacjach trzech wspaniałych artystek o dużym i zróżnicowanym dorobku scenicznym. Lidia Stanisławska przywołuje piosenkę literacko-kabaretową minionych lat, okraszoną anegdotą i dowcipem. Barbara Wrzesińska w natchnieniu cytuje poezje Juliana Tuwima wskrzeszając ducha kabaretu lat 20. zaś Emilia Krakowska z lubością parodiuje współczesne kobiety. Łączy je poczucie humoru, wyczucie nonsensu sytuacyjnego… żartobliwy stosunek do płci przeciwnej.

Kabaret obfituje w świetne dialogi autorstwa Marii Czubaszek, naczelnej satyryczki naszego kraju. Skecze uzupełnione zostały także o teksty Zbigniewa Korpolewskiego (autora tekstów m.in. dla Hanki Bielickiej i kabaretu „Dudek”) oraz Krzysztofa Jaroszyńskiego (satyryka i scenarzysty piszącego m.in. dla Krystyny Sienkiewicz, Jana Kobuszewskiego).

Stuminutowy spektakl nawiązuje do tradycji klasycznego literackiego kabaretu, gdzie skecz i monolog przepla

data dodania: 2013.11.04 14:37