05.12.2013 - Warsztaty teatralne "Kalino Malino Czerwona Jagodo"

Braniewskie Centrum Kultury zaprasza dnia 5 grudnia 2013 roku na godzinę 11.00 na warsztaty teatralne do sali nr 7 w BCK.

Wstęp wolny !

Tytuł spektaklu:

„Kalino Malino Czerwona Jagodo”

Godzina warsztu:

11.00

Prowadzący:

Katarzyna Gawkowska

Czas warsztatu:

Warsztat 2 godziny, spotkanie z publicznością po spektaklu

ok 1 godziny

Uczestnicy (wiek, liczba):

Warsztat: Młodzież – od 14 roku życia lub dorośli / grupa 20 osób.

Spotkanie: młodzież i dorośli

Założone cele:

przekazanie uczestnikom wiedzy dotyczącej techniki tworzenia spektaklu, przy pomocy tematów pojawiających się w spektaklu.

Opis działań (merytoryczny opis warsztatu z uwzględnieniem metod pracy) max. 1000 znaków:

Warsztat teatralny będzie okazją do zaprezentowania młodzieży podstawowych zadań aktorskich, zabaw integracyjnych oraz ćwiczeń improwizacyjnych, mających na celu uruchomienie wyobraźni i przygotowanie widza do świadomego, wrażliwego oglądania spektaklu. Metoda improwizacji w drugiej, głównej części warsztatu będzie kluczowa w pracy z grupą. Za jej pomocą każdy uczestnik stworzy krótką etiudę, tematycznie nawiązującą do nastroju spektaklu. Głównym elementem, wiążącym etiudy wszystkich uczestników, będzie spektaklowa ŁAWECZKA, wokół której toczy się życie na wsi. Podczas pracy nad scenkami, zostaną postawione pytania stymulujące wyobraźnię uczestników: Jaką rolę na wsi odgrywa ławka? Kto na niej zasiada i dlaczego? Co można zaobserwować siedząc na ławce? Jaka może być historia osoby na niej siedzącej…

Po każdym przedstawieniu planujemy spotkanie-warsztat z publicznością. Chcemy, aby nasz przyjazd był spotkaniem, możliwością podzielenia się wspólną pracą i pasją, nie był tylko prezentacją spektaklu ale interaktywnym wydarzeniem.

Wymagania przestrzenne i techniczne:


Przestronna sala - inna niż sala w której będzie odbywał się spektakl, 15 krzeseł, ławka – podłużna, szkolna (może być z szatni szkolnej, sportowej) lub inny, podobny mebel ( np. podłużny kubik)

Miejsce:

Braniewskie Centrum Kultury
Sala nr. 7
data dodania: 2013.10.10 11:58    data edycji: 2013.10.24 12:20
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji www.BraniewskieCentrumKultury.pl.

kina studyjne pisf logo-siec-polskich-kin-cyfrowych statystyka
Wszelkie prawa zastrzeżone ˆ Projekt i wykonanie strony - agencja reklamowa Soluma Profesjonalny System CMS | | Polityka cookies | login