06.10.2013 - Warsztaty teatralne

Braniewskie Centrum Kultury zaprasz dnia 6 października 2013 roku o godzinie 15.45 na warsztaty teatralne do sali nr 7 w BCK.

Wstęp Wolny!

Tytuł spektaklu:

STAWIAM NA TOLKA BANANA

Godzina Warsztatu: 15.45

Tytuł warsztatu:

STAWIAM NA SIEBIE

Prowadzący:

ANETA KASPEREK-PALIŃSKA

Czas warsztatu:

2 GODZ.

Uczestnicy

(wiek, liczba)

Grupa warsztatowa składa się maksymalnie z 15 osób w wieku 12-14 lat

Założone cele:

Celem nadrzędnym warsztatu jest zainteresowanie młodych ludzi teatrem . Poprzez poruszoną tematykę ( wątek zaistnienia w grupie, zorganizowania wolnego czasu, wątek tak zwanej

„trudnej młodzieży” będziemy się starali pokazać, że teatr nie jest sztuką oderwaną od rzeczywistości. Teatr może mówić o problemach dotyczących młodych ludzi, może także podpowiadać w jaki sposób je rozwiązać. Może być również miejscem spotkań młodzieży, bo dzieją się tu ciekawe rzeczy.

Problematyka warsztatów ma być próbą zdefiniowania swojego miejsca w lokalnej społeczności ( np. szkolnej, osiedlowej) . Wspólnie postaramy się poszukać odpowiedzi na pytania: jak ważna jest dla mnie grupa, jak ważne jest dla mnie bycie w grupie i na ile jestem w stanie zrezygnować z siebie, żeby w grupie zaistnieć.

Opis działań (merytoryczny opis warsztatu z uwzględnieniem metod pracy) max. 1000 znaków:

Warszat będzie się składał z 3 części. Część pierwsza to rozgrzewka z wykorzystaniem zabaw teatralnych

( zabawy: tratwa, lider w grupie, wystukiwanie i wyśpiewywanie imion, zabawa z krzesłami, walka na dźwięki , wspólne stworzenie orkiestry dźwięków, ożywianie rekwizytów pochodzących ze spektaklu).

Część druga to etiudy aktorskie indywidualne i zbiorowe. Grupa warsztatowa podzielona zostanie na dwa zespoły. Każdy z zespołów będzie musiał przygotować etiudę aktorską na zadany temat ( tematy będą losowane). W pracy zepoły będą mogły posługiwać się wybranymi fragmentami tekstu pochodzącymi ze spektaklu „ Stawiam na Tolka Banana“. Następny punkt warsztatów to etiudy aktorskie indywidualne. Uczestnikom warsztatu narzucone zostaną role w grupie . Kryjąc się za fikcyjnymi postaciami będą próbowali przekonać do siebie zespół.

Trzecia część warsztatów to omówienie wykonanych zadań oraz krótka dyskusja poświęcona roli jednostki w grupie ( dyskusja w oparciu o odczucia , które młodzi ludzie mieli podczas warsztatów).

Miejsce Braniewskie Centrum Kultury
Sala nr. 7