Ballady i Romanse Rosyjskie - 28 września 2013

Braniewskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza dnia 28 września 2013 roku o godzinie 19.00 do sali widowiskowo-kinowej na koncert Julii Vilkman pn. "Ballady i Romanse Rosyjskie".

Tego wieczoru usłyszymy popularne rosyjskie pieśni, ballady i romanse. Wśród nich znajdą się utwory z repertuaru Żanny Biczewskiej, Ałły Pugaczowowej, Marka Bernesa, Bułata Okudżawy, jak również Czesława Niemena. Piosenki - takie jak "Podmoskiewskie wieczory", "Oczy czarne", "Brodziaga", "Wsio mogut kotroli", "Kolokolczik", "Trojki dwie", "Ciemna noc", "Modlitwa" i wiele innych.

Julia Vikman jest absolwentką Konserwatorium Muzycznego w Pietrozavodsku w klasie fortepianu, liderką i założycielką zespołu Julia Vikman Band z którym występowała na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Moscow City Ballet, Córem Aleksandrowa i innymi.

W roku 2008 Julia Vikman wydała nagraną w Radiu Gdańsk płytę pt. "Podmoskiewskie wieczory" (www.cdrussianmusic.com )ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami. W nagraniu płyty wzięli udział znani muzycy polskiej sceny jazzowej, m.in. Emil Kowalski i Janusz Mackiewicz.

W maju 2012 roku w sklepach pojawił się drugi krążek Julii - "Belye rozy" www.belye-rozy.com.pl nagrany w Selecta Studio z udziałem znanych polskich, rosyjskich i ukraińskich muzyków. Na płycie znalazły się takie kompozycje, jak "Kalinka" czy "Oczy czarne" wykonane w nowoczesnym stylu, obok utworów w tradycyjnym stylu - jak piosenka "Milenkij ty mój", wykonana pod gitarę klasyczną oraz cygańskie utwory i tango, w których usłyszymy dźwięk XVI-wiecznych skrzypiec.

Ciekawostką jest fakt, że popularny utwór "To ostatnia niedziela" prawdopodobnie po raz pierwszy został wykonany w dwóch językach właśnie na albumie artystki - po polsku, przez Józefa Masternaka i rosyjsku - w wykonaniu gospodyni.

WSTĘP : 20 ZŁ

data dodania: 2013.09.17 13:09