Musical w wykonaniu sekcji wokalnej BCK

„Musical w wykonaniu m這dzie篡 – efekt warsztatów artystycznych” to projekt wsparty przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urz康 Marsza趾owski Województwa Warmi雟ko-Mazurskiego, realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i M這dzie篡 SUKCES w Mr庵owie. W projekcie bierze udzia 酥iewaj帷a m這dzie z kilku miast naszego województwa, mi璠zy innymi równie z Braniewa Grupa adeptów uczestnicz帷ych od kilku lat w zaj璚iach wokalnych w Braniewskim Centrum Kultury, zakwalifikowa豉 si na warsztaty musicalowe i ma mo磧iwo嗆 rozwija swoje umiej皻no軼i pod okiem ekspertów. Zaj璚ia o profilu wokalnym prowadzi Joanna Zagda雟ka, teatralnym – Irena Telesz, tanecznym i ruchu scenicznego – Katarzyna Rakowska. Przedstawienie musicalowe powstaje we wspó逍racy z Centrum Kultury i Turystyki w Mr庵owie, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, , K皻rzy雟kim Centrum Kultury, Braniewskim Centrum Kultury i Domem Kultury w Orzysz.

Autorski, premierowy musical p.t. „Kochanie bez granic”, w warstwie muzycznej 陰czy polsko-s這wia雟kie brzmienia z obecnymi trendami we wspó販zesnej muzyce m這dzie穎wej , co nadaje mu oryginalny , na wskro polski charakter. Tre嗆 libretta i teksty piosenek oparte s na w徠ku mi這軼i dwojga m這dych ludzi, rozdzielonych nasz wschodni granic, a po陰czonych „kresowymi korzeniami” i podobn przesz這軼i ich kresowych rodzin.

Scenariusz jest zbudowany paralelnie na dwóch p豉szczyznach przestrzeni czasowej, przedstawia prze篡cia ch這paka i dziewczyny, 篡j帷ych w dzisiejszych czasach po dwóch stronach granicy, pragn帷ych spe軟ienia swojej mi這軼i, oraz retrospekcj wspomnie prababci o jej m這dzie鎍zej niespe軟ionej mi這軼i /lata 20-ste/ i perypetiach zwi您anych z konieczno軼i ucieczki ukochanego przed gro嬌 deportacji.

Teksty piosenek poruszaj emocje zwi您ane z t瘰knot, nadziej, poszukiwaniem w豉snej to窺amo軼i, a w scenariuszu znajd si , obok scen sentymentalnych o zabarwieniu patriotycznym, tak瞠 no郾e rozta鎍zone i roz酥iewane sceny zbiorowe.

Tematyka ta daje mo磧iwo嗆 uwra磧iwienia patriotycznego m這dzie篡 , wzbudzenia potrzeby poszanowania rodzinnych korzeni i w豉snej to窺amo軼i narodowej, co nabiera wi瘯szego znaczenia w dobie naszej przynale積o軼i do Unii Europejskiej i tendencji do unifikacji kulturowej.

Zrealizowany projekt w wykonaniu polskiej m這dzie篡, o polskich sprawach mo瞠 by doskona陰 form promocji polskiej kultury zagranic.

Braniewska m這dzie dzi瘯uje Burmistrzowi Henrykowi Mrozi雟kiemu i Pani Dyrektor BCK Annie Zienkiewicz za wsparcie finansowe umo磧iwiaj帷e m這dzie篡 uczestnictwo w warsztatach.

Premiera 9 sierpnia / pi徠ek/ godz. 19.00

Sala Widowiskowa Centrum Kultury i Turystyki w Mr庵owie

Mr庵owo ul. Warszawska 26

MUZYKA - Jerzy Jaros豉w Dobrzy雟ki , LIBRETTO I TEKSTY PIOSENEK: - Jadwiga Has, INSCENIZACJA I RE玆SERIA - Pawe Kisiel , PRZYGOTOWANIE WOKALNEJoanna Zagda雟ka, Agata Dowha, Mariusz Garnowski , PRZYGOTOWANIE TEATRALNE- IrenaTelesz, CHOREOGRAFIAKatarzyna Rakowska, KOORDYNATOR, KIEROWNICTWO ARTYSTYCZNEAgata Dowha„Kochanie bez granic”

data dodania: 2013.07.08 10:11
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania cz窷ci lub ca這軼i bez zgody redakcji www.BraniewskieCentrumKultury.pl.