25.01.2013 -Wystawa fotograficzna

Braniewskie Centrum Kultury zaprasza dnia 25 stycznia 2013 roku o godzinie 17.00 do Galerii w Podziemiach na wystawę zdjęć Zygmunta Gawrona pod tytułem “Barwy Północy. Zapiski z podróży na koniec Europy”.

Tworzące ją zdjęcia powstały latem 2009 roku, w trakcie turystycznej wyprawy do północnej Norwegii. Te wybrane stanowią wraz z opisami swoisty, ilustrowany dziennik podróży do krainy surowych gór, fiordów i setek skalistych, często bezludnych wysp.

Zygmunt Gawron, elblążanin, z wykształcenia geograf, z zamiłowania fotograf. Jego pierwsze spotkania z fotografią miały miejsce jeszcze w czasie studiów na Uniwersytecie Gdańskim. Dziś najchętniej fotografuje pejzaż, przyrodę i architekturę, ale nie stroni od portretu i fotografii reklamowej.
Jego prace znajdują się w wielu publikacjach, między innymi w albumach fotograficznych, książkach popularyzujących piękno ziemi elbląskiej, mapach krajobrazowo - turystycznych regionu, kalendarzach, plakatach, folderach, a także w prasie ogólnopolskiej i regionalnej, eksponowane były na wystawach zbiorowych i indywidualnych.
Od wielu lat pracuje w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej. Należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody. Lubi włóczęgę – pozornie bez celu – zawsze z aparatem fotograficznym.

data dodania: 2013.01.14 10:40