Informacje o kinie

Kino w BCK rozpoczeło swą działalność 26 sierpnia 2006 roku.
Posiadamy klimatyzowaną salę na 306 miejsc oraz wysokiej klasy sprzęt nagłośnieniowy.

W dniu 24 maja 2014r. nastąpiło ponowne otwarcie kina Braniewskiego Centrum Kultury. Dotychczasowy analogowy projektor został zastąpiony projektorem cyfrowym i jak twierdzi wykonawca jest on najlepszy w klasie małych projektorów opartych na małym chipie DLP Teras Instrument. Ponadto posiada najwyższą efektowność świetlną oraz doskonałe odwzorowanie kolorów.

Obecnie mieszkańcy Braniewa będą mogli również oglądać filmy w systemie 3D.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 310.162,95 zł z czego dotacja Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach Programu Operacyjnego – Rozwój Kin Priorytet II – Cyfryzacja Kin wyniosła 117.632,50 zł. (50 % kosztów kwalifikowanych).

Zmiany dotyczą nie tylko zakupu nowego cyfrowego projektora z zestawem 3D oraz nowego ekrany ale również ilości seansów (od czwartku do niedzieli 3 różne seanse dziennie).

data dodania: 2011.08.09 04:52    data edycji: 2015.09.03 14:18