1 Kwietnia - ŚWIĘTO GŁUPCA

1 kwietnia o godzinie 16.00 plac przed Bazyliką Mniejszą wypełni się kolorowym tłumem.

Braniewian zabawiać będzie grupa kuglarska, która przygotowywała się podczas weekendowych spotkań w siedzibie stowarzyszenia Elbląg- Europa w  Elblągu. Grupę tworzą: Sekcja Otwartych Umysłów Braniewskiego Centrum Kultury,wolontariusze sieci organizacji młodzieżowych - ATOMY z Elbląga, członkowie Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej z Morąga, członkowie stowarzyszenia na rzecz Młodzieży z Braniewa,  

 

Korzenie Święta Głupca sięgają czasów średniowiecznych, jego obchody były inspirowane głównie przez artystów wędrownych- pieśniarzy, żonglerów i kuglarzy. 
 
-Chcemy, żeby mieszkańcy Braniewa uczcili razem z nami Święto Głupca. Każdy,kto dołączy do kolorowego tłumu, będzie mile widziany. Warto choć raz w roku oderwać się od codziennych trosk by choć na chwilę pośmiać się z siebie, żeby nie zapomnieć co znaczy bawić się jak dziecko- mówią członkowie Sekcji Otwartych Umysłów. 
 
W programie: kolorowy pochód kuglarzy przed BCK, zabawy dla całych rodzin, konkurencje dla dzieci, malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane, nauka gry na bębnach. 
 
O 20.30, już po zmroku zapraszamy na pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Sekcji Otwartych Umysłów BCK !!!!

Bądźcie z nami w to wiosenne popołudnie! 
data dodania: 2012.03.28 10:20
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji www.BraniewskieCentrumKultury.pl.

kina studyjne pisf logo-siec-polskich-kin-cyfrowych statystyka
Wszelkie prawa zastrzeżone ˆ Projekt i wykonanie strony - agencja reklamowa Soluma Profesjonalny System CMS | | Polityka cookies | login