SPEKTAKL - MY 16 LUTY 2012

16 lutego - w czwartek o godzinie 18.00 W BRANIEWSKIM CENTRUM KULTURY !
Spektakl pt. "My" jest efektem kilkumiesięcznych spotkań młodzieży, odbywających się w ramach projektu "Pracownia Teatralna". Projekt realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży przewidywał zajęcia integracyjne, wyjazd do elbląskiego teatru na sztukę "O co biega?" oraz stworzenie spektaklu teatralnego w grupie.

Początkowe spotkania polegały na ćwiczeniach, zabawach integracyjnych oraz wspólnym wypracowaniu tematyki spektaklu. Początkowa idea wystawienia kabaretu legła w gruzach kiedy okazało się, że grupa ma potrzebę wyrażenia na scenie całkiem innych emocji. Wspólne rozmowy i przemyślenia na temat obecnej rzeczywistości przeniosły kolejne próby na zupełnie inny tor. Spektakl powstawał bez gotowego scenariusza, z wizji instruktora oraz uczestników. Bez słów, choć przy pomocy pantomimy chcemy choć na chwilę przenieść widzów w inny świat. Praca nad spektaklem zmusiła nas samych do refleksji na temat spłycenia relacji międzyludzkich, wszechobecnego konsumpcjonizmu i pędu za materialnymi wartościami. Oddalenie się od natury i wartości duchowych na rzecz pogoni za wszechobecnym Plastikiem, znieczulenie na cudze krzywdy, życie we śnie i zapomnieniu, że jest to piękny świat - czy tacy jesteśmy? Czy to "My"?

Spektakl odbędzie się 16 lutego - w czwartek o godzinie 18.00. Po spektaklu zapraszamy na otwarcie wystawy w "Galerii w podziemiach" BCK.

Na wystawie zostaną zaprezentowane fotografie wykonane przez młodzież Sekcji Otwartych Umysłów podczas warsztatów fotografii tradycyjnej. Zajęcia prowadził Wiesław Jaros. Czarno-białe portrety przedstawiają młodzież uczestniczącą w zajęciach sekcji.

data dodania: 2012.02.06 10:41    data edycji: 2012.02.06 10:42