KAZIUKI - BRANIEWO 2020

Kaziuki to wydarzenie, które odbywa się w Wilnie od niemal 400 lat. Z przyczyn kulturowych oraz historycznych organizowane jest też w wielu polskich miastach, do których z przyjemnością dołączamy w tym roku.

KAZIUKI – BRANIEWO 2020

8 marca 2020 – wstęp wolny

12: 15 – Msza Św. W Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej

15: 00 – Inauguracja Kaziuków – Braniewo 2020 oraz występy (Braniewskie Centrum Kultury)

Wystąpią zespoły ludowe z Litwy:

TUMIELANKA (Wisaginia na Litwie)

KAPELA ŚWIĘTOJAŃSKA (Sużany na Litwie)

ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO „PERŁA” (Niemenczyn na Litwie)

Imprezę poprowadzi Dominik Kuziniewic, czyli WINCUK BAŁBATUNSZCZYK Z PUSTASZYSZEK.

Starosta Braniewski Karol Motyka oraz Burmistrz Miasta Braniewa Tomasz Sielicki serdecznie zapraszają!

Organizatorzy:

Starostwo Powiatowe w Braniewie,

Urząd Miasta Braniewa,

Braniewskie Centrum Kultury.

Patronat Honorowy:

Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Patronat medialny:

Portal Braniewo,