11.10.2019 Świat we Fraktalach - wystawa

„Świat we fraktalach"
Andrzej Lubecki oraz gościnnie Magdalena Dudzik

Wernisaż wystawy 11.10.2019 o godzinie 17:00.
Galeria w Podziemiach - Braniewskie Centrum Kultury

Swoją przygodę z fotografią artystyczną rozpocząłem w maju 2019 r. Własne zainteresowania
skierowałem na fotografię fraktalną (fraktalową). Polega to na przetwarzaniu cyfrowym własnych fotogramów, pozyskanych w różnych środowiskach. Głównymi tematami są: przyroda, architektura, przemysł, transport itp. Tworząc obrazy fraktalne korzystam z aplikacji nabytych osobiście w ramach Adobe programs explained oraz programów typu Photoshop.

Do dyspozycji mam ok. 60 zadań do wyboru, z których mogą powstawać przeróżne obrazy z nietypowymi zjawiskami w 2 lub 3D. Ich wyrazistość, kolorystyka, nasycenie zależy od wybranej aplikacji i sposobu doboru zadań. W zależności od cyfrowej pojemności fotograficznego obrazu, przetworzenie może trwać od kilku minut do kilku godzin.

Jeśli wybrane zadanie nie tworzy optymalnego obrazu, należy zaczynać wszystko od początku. Obecny wernisaż jest piątym z kolei. Poprzednie wernisaże odbywały się głównie w Olsztynie, Kortowie i na Osiedlu Generałów i w Barczewie. W perspektywie mam urozmaicenie możliwości przetwarzania i prezentowanie prac poza Olsztynem.

Andrzej Lubecki

data dodania: 2019.09.25 13:23    data edycji: 2019.09.25 13:26