04.03.2019 Spektakl teatralny - Kariera po polsku

4 marca spektakl "Kariera po polsku" rozbawi Braniewo!😁

Spektakl odbędzie się w Braniewskim Centrum Kultury o godz.19.

Bilety do nabycia:

- w BCK (rezerwacje tel. 55 620 82 00 (sekretariat BCK);

- pod numerem telefonu:603 233 363 (informacje, rezerwacje, zamówienia zbiorowe);

- online na stronie: https://www.kupbilecik.pl/impreza-32763-kariera.po.polsku.braniewo.html

Obsada:
M. Lewińska
B. Kalus
S. Maciejewski
A. Beja-Zaborski

KARIERA PO POLSKU, to sztuka o dwóch spryciarzach, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą „karierę”. Przypadek sprawia, że żona burmistrza małego miasteczka, chcąc zemścić się na zdradzającym ją w jej mniemaniu mężu, postanawia mu udowodnić, że burmistrzem może zostać każdy i przebrana za żebraczkę, udaje się do miasta żeby znaleźć kogoś, kogo mogłaby namówić na udawanie przed burmistrzem eksperta od ekonomii. Spotyka dwóch cwaniaków i od tej chwili zaczyna się ciągnące się przez całą sztukę pasmo nieprzewidzianych zdarzeń i pomyłek. W dodatku na wieść o tym, że gdzieś w Polsce pojawił się geniusz od spraw gospodarczych, do miasteczka przyjeżdża sam minister gospodarki. Od tego momentu kariera cwaniaków zaczyna się toczyć w błyskawicznym tempie. Ale na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który cały misternie ułożony plan, wywraca do góry nogami. Wszystko bowiem okazuje się wielką mistyfikacją. Widz w pewnym momencie zrozumie, że został wciągnięty przez aktorów w grę, w którą sam uwierzył. W przedstawieniu niebagatelną rolę odgrywa również papuga, która co chwila we wszystko się wtrąca, stając się mimo woli centralną postacią sztuki.
Całość jest satyrą na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów. Nie trzeba czegoś umieć, wystarczy być odpowiednio bezczelnym i chwalić się znajomościami żeby zrobić karierę. Karierę po polsku. Komedia, prawdziwa komedia.

data dodania: 2019.02.13 10:21    data edycji: 2019.02.13 10:22