JUMP Fitness na trampolinach

JUMP Fitness – Serdecznie zapraszamy na zajęcia fitness, przeznaczone dla kobiet, prowadzone na mini trampolinach.

Braniewskie Centrum Kultury – wtorki i czwartki godzina 18:00

Obowiązują zapisy pod nr 505-751-999 na: „ Jump Fitness Braniewo”

Specjalnie przygotowana choreografia i układy ćwiczeń powodują że angażujemy do pracy dużo więcej mięśni niż przy tradycyjnych ćwiczeniach fitness. Dzięki temu jesteśmy w stanie, dobrze się przy tym bawiąc spalić nawet 1000 kalorii w ciągu godziny.

Zalety treningu na trampolinach:

Podczas skoków na trampolinie pracują wszystkie mięśnie, przyspiesza się przepływ limfy w naszym organizmie, dzięki czemu szybciej usuwane są toksyny, martwe komórki, komórki rakowe i łatwiej absorbowane są składniki odżywcze w komórkach, które później przekształcane są w energię. Badania dowiodły, że skakanie na trampolinie jest 68% skuteczniejsze niż jogging! Zaletą tych ćwiczeń jest fakt, że mogą je wykonywać osoby w każdym wieku, gdyż w przeciwieństwie do innych form aktywności fizycznej, nie obciążają one kręgosłupa i stawów. Ma to duże znaczenie dla osób z dużą nadwagą lub kontuzjami.

Ćwiczenia na trampolinie:

- wzmacniają komórki,

- wzmacniają serce,

- pobudzają układ immunologiczny,

- aktywizują wszystkie grupy mięśni,

- oczyszczają układ limfatyczny, usprawniają krążenie limfy w organizmie i tym

samym poprawiają metabolizm,

- poprawiają pracę mózgu,

- dotleniają skórę i organizm i spowalniają procesy jej starzenia,

- pozwalają szybko osiągnąć świetną formę fizyczną,

- zmniejszają bóle kości i stawów,

- zmniejszają siłę i częstotliwość bólów głowy.

Ćwiczenia na trampolinie spełniają 4 podstawowe zasady efektywnych ćwiczeń:

- wzmacniają,

- czynią ciało bardziej elastycznym i zwinnym,

- dotleniają,

- zwiększają wytrzymałość.