20.04.0218 projekt FORK - wystawa

Wersnisaż wystawy FORK Bartłomieja Wileńskiego

FORK
Bartłomiej Wileński

FORK- z angielskiego; dosłownie- rozwidlenie.

Projekt 'Fork' jest podsumowaniem mojego 10-letniego doświadczenia fotograficznego, a zarazem pierwszym krokiem postawionym w obranym przeze mnie kierunku - opartym na własnych zasadach, zgodnych z moim przekonaniem i estetyką wizualną.

Od najmłodszych lat interesowałem się tematami związanymi z kosmosem, wyprawą na Księżyc i agencją NASA. Powstały projekt, jest bez wątpienia, sumą wszystkich obrazów, kadrów filmowych i zdjęć, które od zawsze mnie fascynowały i inspirowały. Zdjęcia powstały na Lanzarote - wyspie należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jej powierzchnię niemal w całości pokrywają lawa i popiół, co jest wynikiem serii wybuchów wulkanów. Na Lanzarote znajduje się około 300 wulkanicznych stożków, które dzięki swojej dominacji tonalnej- przechodzącej między czernią, a ceglastą czerwienią, idealnie imitują warunki panujące na Marsie.

Projekt jest formą kreacji, a więc nie ma za zadanie dokumentować zastanej rzeczywistości, a przedstawiać moją interpretację, zrealizowaną za pomocą dostępnych mi narzędzi.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego projektu:

Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie- w szczególności Panu Władysławowi Szczepanowiczowi- za udostępnienie kombinezonu
Staszkowi Tarczyńskiemu (photokitchen.eu)- za postprodukcję
Michałowi Zych (PukPuk Studio) i Krzysztofowi Janik- za muzykę
Rodzinie, a w szczególności tacie- za wcielenie się w rolę bohatera zdjęć

Bartłomiej Wileński - urodził się w 1991 r. w Braniewie. Jest absolwentem Akademii Fotografii w Warszawie. Przez pięć lata pracował przy komercyjnych projektach (reklama, sesje dla gazet, nagrania do telewizji). Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie pracuje jako fotograf.
Więcej: www.bartekwilenski.com

data dodania: 2018.04.04 14:38    data edycji: 2018.04.04 14:39