Powiatowy Bożonarodzeniowy Przegląd Kolęd i Pastorałek 2017

„Powiatowy Bożonarodzeniowy Przegląd Kolęd i Pastorałek 2017”

W Braniewskim Centrum Kultury zakończył się tegoroczny dwudniowy przegląd kolęd i pastorałek pod patronatem Starosty Braniewskiego Leszka Dziąga oraz Burmistrz Miasta Braniewa Moniki Trzcińskiej. W przeglądzie udział wzięło 87 wykonawców (solistów, zespołów, duetów), łącznie 244 dzieci i młodzieży z ponad 20 szkół i przedszkoli. Wszyscy wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i okraszoną strojami i choreografią różnorodną prezentację kolęd i pastorałek: Od tradycyjnej po rockową. Wśród wszystkich uczestników obu etapów przeglądu Jury wyróżniło i nagrodziło następujących wykonawców:

Dnia 14.12.2017r. Jury w składzie: Ewa Żuryło, Jolanta Miennicka oraz Dawid Gregorczyk, wyróżniło i nagrodziło następujących wykonawców:

KATEGORIA PRZEDSZKOLE:
Zespół/Duet 1 nagroda: Oliwia Cytrowska oraz Emilia Świerdzewska Przedszkole Miejskie nr 2, Braniewo
Zespół/Duet wyróżnienie: Gabriela Słodkiewicz oraz Maksymilian Misior

Przedszkole Bajka, Braniewo
Solista 1 nagroda: Zofia Maryjko – Przedszkole Miejskie nr2, Braniewo
Solista wyróżnienie: Filip Rusinowski – Przedszkole Biedronka, Braniewo

KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA I-III:
Zespół/Duet 1 nagroda: Roksana Gajewska oraz Jakub Gutowski – SP nr 6, Braniewo
Zespół/Duet wyróżnienie: Zespół ze Szkoły Podstawowej w Chruścielu
Solista 1 nagroda: Olga Demkowicz – Sekcja Wokalna BCK, Braniewo
Solista wyróżnienie: Antoni Dragun – SP nr 5, Braniewo

Dnia 15.12.2017r. Jury w składzie: Ewa Żuryło, Jolanta Miennicka, Dawid Gregorczyk oraz Danuta Górska-Milato wyróżniło i nagrodziło następujących wykonawców:

KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA IV-VIII:

Zespół/Duet I nagroda – Maja Korzeniowska oraz Aleksandra Żak, Szkoła Podstawowa w Słobitach

Zespół/Duet I wyróżnienie – Zespół „NUTKI”, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury we Fromborku

Solista 1 nagroda – Gabriela Kalinowska, Szkoła Podstawowa we Fromborku

Solista wyróżnienie – Aleksander Ryś, Szkoła Podstawowa nr 6 w Braniewie

KATEGORIA GIMNAZJUM:

Zespół/Duet 1 nagroda – Iga Niska oraz Julia Piórkowska, Gimnazjum w Dobrym

Zespół/Duet wyróżnienie – Zespół „KAMERTON”, Zespół Szkół w Lipowinie - Gimnazjum

Solista 1 nagroda – Julia Smujkis, Gimnazjum nr 1 w Braniewie

Solista wyróżnienie – Amelia Polaszewska”, Zespół Szkół w Lipowinie - Gimnazjum

KATEGORIA SZKOŁA ŚREDNIA:

Solista 1 nagroda – Paulina Świś, Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie

Solista 1 nagroda – Szymon Nowakowski, Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie

Na rok 2018 organizatorzy zapowiedzieli zmianę formuły przeglądu z eliminacjami szkolnymi i powiatowymi. Za tegoroczny przegląd Organizatorzy serdecznie dziękują patronom, wykonawcom i opiekunom.

data dodania: 2017.12.20 13:31