Wigilia Czterech Kultur 2017

Tak wyglądało wpisane już w tradycje naszego miast świąteczne spotkanie. Pod Bazyliką Mniejszą pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie w godzinach 13: 00- 16: 00 mieliśmy okazję spróbować wigilijnych przysmaków, podzielić się opłatkiem, nabyć przepiękne ozdoby świąteczne, zobaczyć przygotowane przez organizatorów występy oraz kolędować wspólnie z artystami.
Imprezę rozpoczęło przywitanie uczestników przez Starostę Braniewskiego Leszka Dziąga, Burmistrz Miasta Braniewa Monikę Trzcińską oraz Siostrę Bartłomieję Olechnowicz przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży pożarnej z Zielonki Pasłęckiej. Drużynowa Patrycja Dąbrowska oraz 10 Grunwaldzka Gromada Zuchów „Poszukiwacze przygód” przekazała symboliczne światełko oraz opłatek władzom miasta. Na scenie mieliśmy okazję podziwiać Tadeusza Machelę z Kapeli Jakubowej, sekcje artystyczne z Domku Kultury w Kaliningradzie, uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Braniewie pod przewodnictwem nauczyciela języka niemieckiego Agnieszki Szeniawskiej, Seniorski Zespół Reprezentacyjny z BCK, zespół Stokrotki z Pieniężna, zespół Warnianki z Fromborka, uczniów Sekcji Wokalnej BCK, Młodzieżową Radę Kultury z BCK oraz uczniów szkoły muzycznej Yamaha.
Dziękujemy wszystkim zespołom, solistom, podmiotom przygotowującym potrawy, księdzu dziekanowi Leszkowi Galicy, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie, Administracji Budynków Komunalnych, Urzędowi Miasta i Gminy Frombork, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu w Braniewie, Nadleśnictwu Zaporowo, Stowarzyszeniu „Ostoja Warmińska”, Zespołowi Szkół Zawodowych w Braniewie i Uniwersytetowi Trzeciego Wieku. Oraz wszystkim tym, którzy włączyli się w organizacje tego wydarzenia.

data dodania: 2017.12.20 12:48    data edycji: 2017.12.20 12:48