06.12.2017 Podróż w Poszukiwaniu Świętego Mikołaja

Podróż w poszukiwaniu św. Mikołaja

Pod hasłem „Podróż w poszukiwaniu św. Mikołaja”, odbyły się dla dzieci Mikołajki
w Braniewskim Centrum Kultury. Do udziału w „podróży” zgłosiło się 90 dzieci, gotowych do wykonania najtrudniejszych zadań narzuconych przez Złą Czarownicę, która porwała i ukryła św. Mikołaja. Zaczarowani w Krasnoludy zatańczyli na wąskiej ścieżce w ogródku, zamienili się w aktorów by zbiorowo odegrać ulubiona bajkę Mikołaja, wykonali najpiękniejsze łańcuchy n
a choinkę i ją przepięknie udekorowali, odczarowali zakute w górze lodowej Skrzaty, by z nimi, tańcem, rozgrzać serca św. Mikołaja i wreszcie stoczyli bitwę na śnieżki. Wszystkie zadania, ukrywane na zimowych szlakach, zostały odnalezione i wykonane przez dzieci. Wszystkiemu przyglądał się Renifer, który informował o przebiegu poszukiwania, dostarczał nowe zadania i przyniósł najważniejszą wiadomość- udało się wykonać zadania, a więc Mikołaj wróci. I wrócił, rozdał prezenty i zatańczył z dziećmi. Wymęczone, ale szczęśliwe dzieci zasłużyły na ucztę z posiłkiem. Spotkanie zakończyła filmowa bajka.

data dodania: 2017.12.19 15:40