17.11.2017 Wystawa pracy Dyplomowych - Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Już w najbliższy piątek 17. listopada o godzinie 17 otwieramy przekrojową wystawę dyplomów w Braniewskim Centrum Kultury. ZAPRASZAMY!

Uczniowie kończąc szkołę otrzymują tytuł plastyka. Co to oznacza w praktyce?
Od 2017 roku zawód plastyka został wpisany do Polskiej Ramy Kwalifikacji. Ułatwia to precyzyjne opisanie umiejętności absolwentów, a co za tym idzie – znalezienie pracy, także w krajach Unii Europejskiej.
Polska Rama Kwalifikacji to system, który porządkuje kwalifikacje zarówno z zakresu szkolnictwa ogólnego, jak i zawodowego i wyższego. Zawiera, podobnie jak Europejska Rama Kwalifikacji, osiem poziomów określających efekty uczenia się. Zawód plastyka otrzymał w PRK poziom V. Oznacza to, że oprócz typowych dla kształcenia zawodowego treści wkracza również na pole zagadnień typowych dla kształcenia wyższego. Dla absolwentów ważne jest zatem, że ich dyplomy otwierają im drogę do podjęcia pracy w poszukiwanych dziś zawodach oraz, opcjonalnie, do kontynuowania kształcenia na studiach. Profil absolwenta zakłada bowiem zdobycie szeregu umiejętności, poszukiwanych przez pracodawców.

data dodania: 2017.11.15 10:11    data edycji: 2017.11.15 10:12