2-3.10.2017 - WAMA FILM FESTIVAL "Retrospekcje"

2 i 3 października godz.: 17:00 WSTĘP WOLNY
WAMA Film Festival – Jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych festiwali filmowych w Polsce, a w szczególności na terenie Warmii i Mazur. Tradycyjnie już tematyka festiwalu skupi się na wielokulturowości.
Dzień pierwszy - kino krotkometrażowe
Dzień drugi - film pełnometrażowy

DZIEN PIERWSZY: Filmy Krótkometrażowe:

NIESTRUDZENI WĘDROWCY
reż. Kalina Alabrudzińska
prod. PWSFTviT w Łodzi (30 min.)
Konstancja ma czterdzieści lat, więc w sam raz, żeby mieć już męża, dziecko i kochanka z siłowni. Ale nie ma. Ma za to własny biznes, słabość do kebabów i gromadę nieznośnie szczęśliwych koleżanek. W końcu jednak postanawia odmienić swój los i zostać matką. Tak trafia do gabinetu Klaudii w banku nasienia. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że nagle zaczyna układać się jej
w miłości.

LOKATORKI
reż. Klara Kochańska
prod. PWSFTviT w Łodzi (30 min.)
Justyna, samotna trzydziestoparolatka, kupuje mieszkanie na aukcji komorniczej. W dniu przeprowadzki do wymarzonego domu okazuje się, że klucze nie pasują do zamka. Czasem marzenie może spełnić się jako koszmar... Film zdobył Student Academy Award (tzw. Studencki Oscar) – Brązowy Medal w kategorii: Foreign Narrative.

ROWER
reż. Adam Hartwiński
prod. Warszawska Szkoła Filmowa (23 min.)
Zawieszony pomiędzy dwiema odmiennymi kulturami i językami, syn polskiego emigranta w Szwecji stawia czoła rzeczywistości świata dorosłych.

DZIEN DRUGI: Filmy Pełnometrażowe:
JA, DANIEL BLAKE

reż. Ken Loach
prod.: Francja, Wielka Brytania (czas: 100 min.)
Uhonorowana najważniejszą nagrodą canneńskiego festiwalu niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce
z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

data dodania: 2017.09.26 11:14