4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci – święto kina dla dzieci już we wrześniu w Braniewskim Centrum Kultury!

„Pora na ciekawość!” – pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który w dniach 23 września – 1 października odbędzie się w 20 miastach w Polsce. Kino Dzieci zaprasza do odkrywania i poznawania, uczenia się i wspólnej zabawy. W programie tegorocznego Kina Dzieci w Braniewskim Centrum Kultury znajdzie się 8 tytułów, w większości polskich premier, którym w ogólnopolskim głosowaniu swoją nagrodę przyzna publiczność.

PROGRAM FESTIWALU W BRANIEWIE

W programie „Superagentka”, duńska animacja o dziewczynce, która marzy o byciu detektywem, „Zimowe przygody Jill i Joy”, czyli kolejna część perypetii bohaterekznanych z poprzednich edycji Kina Dzieci, dla starszaków „Storm. Opowieść o odwadze” – produkcja kostiumowa z zapierającymi dech w piersiach panoramami renesansowego miasta, po której zwykła umiejętność czytania będzie wydawała się supermocą oraz „Blanka”, film, w którym wychowana na ulicach Manili bohaterka stara się stworzyć dla siebie namiastkę domu.
Tytułowa bohaterka „Przygody Nelly” wplącze się w kryminalną intrygę i przemierzając bezdroża z pomagającym jej czternastoletnim Tibi, pozna Rumunię pełną kolorów i wrażliwych, pomocnych ludzi. Z kolei Villads, bohater filmu „Villads z Valby”, 6-latek o nieposkromionej wyobraźni, stanie przed nowym wyzwaniem – początkiem szkoły.
Do tego dwie pełne kolorów europejskie animacje, norweski film „Solan i Ludwik - wielki wyścig z serem” o lekkomyślnym Lousie Sroce, który stawia na szali dom przyjaciela, by wziąć udział w wyścigu i niemiecka produkcja „Opowieści świnki” o przygodach trójki zwierząt z wioski Mullewapp.
Już teraz najmłodsi mogą zabrać ze sobą kawałek festiwalowej rozrywki i rozbudzić swoją ciekawość, biorąc udział w konkursach Kina Dzieci. Nawww.kinodzieci.pl najmłodsi i ich rodzice znajdą „Wakacyjne łamigłówki Kina Dzieci dla ciekawskich”, a także karty konkursowe do pokolorowania dla najmłodszych fanów „Żubra Pompika” i książkowej serii „Basia” – do wygrania zestawy książek i filmowe upominki. Do zobaczenia na Festiwalu Filmowym Kino Dzieci!

Współorganizatorem wydarzenia jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

WYDARZENIE FESTIWALU

data dodania: 2016.01.15 12:51    data edycji: 2017.09.04 15:58